Általánosságban a lambériákról:
A lambéria
Ebben a leírásban szeretnénk mindazoknak segítséget nyújtani akik lambériázni szeretnének. Mire kell figyelni, milyen alapanyagokra lesz szükségünk, mik a lépések? Reméljük mindenkinek tudunk újat mondani.
Lambériázás menete:
- Lambériázás előtt „fogadó” vagy ,úgynevezett párnafákat kell a burkolandó falfelületre felrögzíteni. Ezek távolsága nagyban függ a felrakásra szánt lambéria vastagságától,de átlagosan 40-50 cm-re kerülhetnek egymástól. A párnafáknak egy síkba kell kerülniük, ezért ha szükséges használjunk ékeket.
- A párnafákat tiplik segítségével rögzíthetjük a falon. Fontos hogy megfelelő hosszúságú tiplit válasszunk, hogy ne csak a vakolatba ,hanem a teherhordó falazatba is eljusson a tartó csavar
- A fal esetleges nedvességét kiválóan kompenzálja ,ha a párnafák végeit nem illesztjük össze,ezáltal biztosítva a fal szellőzését.
- Fontos hogy az első lambériát pontosan helyezzük fel, mert ehhez fog futni az összes többi szál. Menet közben is gyakran ellenőrizzük a függő vagy vízszintet , és ha kell igazítsuk ki az esetleges eltéréseket.
- Munkánkat nagyban megkönnyítheti a Lambéria/hajópadló kapocs használata. A kapcsot a lambéria alsó hornyába kell helyezni, majd szeggel a párnafához rögzíteni. Fontos hogy megfelelő méretű kapcsot válasszunk a lambériához
- Elengedhetetlen a megfelelő szerszám. Ügyelni kell arra hogy a vágott felületek mentén a lambéria ne sérüljön.
- Abban az esetben ha a lambéria hossza nem megfelelő alkalmazni kell az úgynevezett „úsztatott” lerakási módszert, ami abból áll ,hogy a méretre vágás után ,a megmaradt darabbal folytatjuk a következő sorban. Ügyelni kell arra hogy a toldások ne essenek egy vonalba. Ez a módszer igen gazdaságos, mert szinte minden darabot fel tudunk használni. Segítség lehet ha olyan lambériát választunk, ami eleve hosszában is toldható kivitelű.
- A toldási pontok 2-3 soronként ismétlődhetnek.
- A lambériázott felület széleit takarólécekkel zárjuk le ,melyet kis méretű bognárfejű szegekkel rögzítünk.
- A lambériákat érdemes felrakás előtt szálanként egyszer lazúrozni ,vagy lakkozni, felrakás után pedig még egyszer. Erre az előzetes kezelésre azért van szükség, mert ha csak a kész fafelületet kezeljük, akkor egy esetleg fa mozgáskor ,akár csak milliméteres elmozduláskor is vékony, festetlen sávok jelenhetnek meg.
Kínálatunkban egész biztosan megtalálja azt a lazúrt vagy lakkot, ami megfelel Önnek, és kellő védelmet biztosít az elkészült fa felületnek. - LAMBÉRIA KÍNÁLATUNK:
https://lamberiapont.hu/termekek/lamberia/